انواع بینی و عمل بینی به همراه متدها

انواع بینی

انواع بینی یکی از بزرگترین سوالاتی هستش که اغلب برای افرادی که به دنبال عمل بینی هستن پیش میاد و خیلی از افراد اصلا نمیدونن که بینی ها چه فرم هایی دارن و برای انجام این جراحی با توجه به فرم بینی فعلیشون کدوم مدل براشون مناسب هستش یا حتی نیست!

اگر میخواید این موضوع براتون روشن بشه تا انتهای این مقاله را بخونید تا به زبان ساده بهتون بگم.

 

انواع عمل بینی از نظر جنس

انواع عمل بینی ، باید در نظر بگیرید که شما قبل از هر چیزی باید جنس بینی خودتون رو بشناسید و اول از همه متوجه این موضوع باشید که هر فرم بینی به هر صورتی نمیاد و نه تنها نمیاد بلکه اصلا از نظر پزشکی هم امکان پذیر نیست.

یه مثال ساده بگم و رد شیم : فرض کن یه جنس بینی دارید که گوشتی هستش و خب نباید و نمیتونید توقع این رو داشته باشید که یه فرم بینی فانتزی یا عروسکی داشته باشید که!والا بخدا نمیشه اگر میشد قطعا هر پزشکی اینکارو انجام میداد و کسی هم نیست که از پول بدش بیاد.

 

جنس بینی گوشتی

توی این مدل بینی جنس غالب بینی گوشتی هستش و به طور کلی اگر به بینی دست بزنید کاملا مشخص و واضح هستش.برای این مدل بینی ها باید خیلی احتیاط صورت بگیره و کوچک کردن بینی حد و اندازه خاص خودش رو داره و اگر بیش از یه حدی کوچک بشه ممکنه نه تنها بینی کوچیک نشه بلکه به خاطر ورم زیادی که ایجاد شده از قبل بزرگتر به نظر برسه.

توی این مدل بینی اکثرا تیپ یا همون نوک بینی پهن هستش و حالت گردی داره و پره های بینی هم بزرگ هستش گاها.

جنس پوست بینی هم اکثرا ضخیم هستش.

جنس بینی استخوانی

توی این مدل بینی جنس غالب بینی استخوانی مانند هستش و اکثرا توی این جنس بینی قوز بینی مشاهده میشه که اکثر افراد هم به خاطر همین موضوع تصمیم به جراحی بینی میگیرن.

اگر دقت کرده باشید یک حالت عقاب شکل هم ممکنه ایجاد شده باشه که پره های بینی گاها بزرگ به همراه پوستی نیمه ضخیم هستش.

جنس بینی غضروفی

این مدل بینی غضروفی هم یک چیزی بین بینی گوشتی و استخوانی هستش که جنس غالب بینی غضروفی هستش که افراد معمولا این جنس بینی رو با بینی گوشتی اشتباه میگیرن و زمانی که جنس بینیشون رو ازشون میپرسی فکر میکنن بینشون گوشتی هستش و با این جنس بینی اشتباه میگیرن که چیز عجیبی نیست و تشخیص این مورد توسط پزشک دقیق تر هستش.

جنس پوست توی این افراد میتونه ضخیم یا نیمه ضخیم یا حتی نازک باشه که بستگی به ژنتیک افراد مختلف هستش.

 

انواع فرم جراحی بینی

حالا که شما یه پیش زمینه ای نسبت به جنس های بینی پیدا کردین و با توجه به اینکه گفتم باید فرم بینی ای که انتخاب میکنید هم به صورت شما بیاد و هم از نظر پزشکی شدنی باشه

جراحی  بینی طبیعی

تقریبا همه ی جنس های بینی برای جراحی بینی طبیعی شدنی هستش.اگر متوجه نشدنی بیشتر توضیح میدم بهتون.

مدل بینی طبیعی تقریبا راه دست ترین فرمی هستش که توسط جراح بینی قابل انجام هستش و این مدل بینی برای بینی هایی که جنس گوشتی ،استخوانی و یا غضروفی دارن قابل انجام هستش و معمولا کسانی که فرم بینی طبیعی رو انتخاب میکنن نسبت به سایر روش ها نتایج بهتری میگیرن و رضایت بیشتری دارن.

در ضمن اگر جز افرادی هستید که بینیتون خیلی ایراد نداره و یا آقا هستید این فرم بینی پرطرفدارترین فرم هستش و اغلب کسانی هم که دوست ندارن کسی متوجه بشه جراحی بینی کردن این فرم رو انتخاب میکنن.

جراحی بینی نیمه فانتزی یا نیمه عروسکی

این مدل بینی یعنی مدل نیمه فانتزی یا نیمه عروسکی هم اغلب برای کسانی هستش که جنس بینی گوشتی ،غضروفی یا استخوانی دارن.

البته یک سری اما و اگرهایی برای جنس بینی گوشتی و غضروفی وجود داره که اگر بینی زیادی گوشتی یا غضروف زیاد و بد شکلی داشته باشه انجام این مدل بینی شدنی نیست و باید قید این مدل رو بزنید و برید سمته جراحی بینی طبیعی.

الان خب میپرسید چرا؟یکم بالاتر بهتون گفتم که برای جنس بینی گوشتی محدودیت ها و قدرت مانور زیادی برای این جنس بینی توسط جراح وجود نداره.

جراحی بینی عروسکی

خب میرسیم به مدل جراحی بینی عروسکی یا فانتزی که این مدل بسیار حساس هستش و خیلی اما و اگر وجود داره که بشه این فرم بینی توسط پزشک در بیاد.این مدل چون تعداد ناراضی زیادی داره یکم بیشتر توضیح میدم که با چشم و گوش باز این سبک رو اگر میخواید انتخاب کنید.

اول از همه باید جنس پوستتون نیمه ضخیم باشه و بعد از اون پایه و بیس بینی نسبتا مناسبی داشته باشید و اصلا جنس بینی گوشتی یا غضروفی نداشته باشید و یک بینی استخوانی که تیپ خیلی کوچیک به همراه پوست نیمه ضخیم داشته باشید .

اگر بینیتون این حالت ها رو داره تازه باید دنبال یک جراح خیلی خوب باشید که از پس این مدل بینی بربیاد که مشکلات تنفسی پیدا نکنید و بدبخت نشید!

خواهشا برای تصمیم گیری در مورد این مدل بینی پا فشاری به جراح نکنید و بزارید با نظر علمی برای شما یک مدلی انتخاب کنه که هم به صورتتون بیاد و هم مشکلات تنفسی و غضروفی نخورید.

 

اسم انواع عمل بینی

اگر مقاله رو خوب خونده باشید اسم انواع عمل بینی رو الان باید روی هوا بگید و تفاوت هاشم بشناسید و فقط تنها چیزی که میمونه تصمیم گرفتن برای انتخاب جراح خوب بینی و انجام این عمل هستش.

 

انواع عمل بینی مردانه

آقایون سبک های خاص خودشون برای جراحی زیبایی دارن که اغلب برای انجام رینوپلاستی مدل بینی طبیعی رو پسند میکنن که چون دوست ندارن بینیشون خیلی دخترونه و کوچیک بشه.

 

چند سوال در مورد فرم های بینی

پوست بینی چقدر روی نتیجه کار تاثیر داره؟

پوست بینی تاثیر مستقیم روی نتیجه داره و اگر جنس پوست چرب یا خیلی نازک باشه معمولا نتیجه خوبی نمیشه گرفت.

اگر بینی ترمیم باشه چه فرمی میشه انتخاب کرد؟

برای عمل بینی ترمیمی هم بهترین حالت و فرم بینی بستگی به این داره که فرم حال حاضر بینی چی باشه و وضعیت غضروف و پوست به چه صورتی باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.