فیزیوتراپی در منزل و هزینه

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل برای افرادی که به هر دلیلی توانایی حرکتی به خاطر سن بالا ،تصادف سنگین یا سکته رو ندارن توسط متخصص ارتوپد به بیمار تجویز شده و مراکزی برای این خدمات فیزیوتراپی در منزل به وجود اومدن که علاوه بر اینکه خدمات به مراجعین ارائه میدن به افرادی که توانایی حضور توی محل رو ندارن هم ارائه میدن.

 

فیزیوتراپی در منزل

درمان از طریق فیزیوتراپی برای که بازپروری بعد از آسیب هستش.به طور کلی اگر اهداف فیزیوتراپی برای بازپروی ،توان بخشی و بالا بردن عملکرد و توانایی افراد بعد از آسیب های مختلف هستش.

بعد از هر آسیب ناشی از تصادف ،آسیب ورزشی ،کهولت سن ،سکته مغزی ،آسیب های ستون فقرات و شکستگی استخوان نیاز به متخصص فیزیوتراپی پیدا میکنید که با روش های مختلفی مثل الکتروتراپی ،درمان دستی و برنامه های مختلف ورزشی ،کش درمانی ،طب سوزنی و یا سرما گرما درمانی قابل انجام هستش.

در چه مواردی به فیزیوتراپی نیاز داریم؟

علاوه بر مواردی که گفته شده موارد زیر نیاز به خدمات فیزیوتراپی دارن :

فیزیوتراپی زانو : زانو یکی از عضوهای حساس بدن هستش و بنا به دلایلی مفصل تعویض مفصل زانو ،پارگی رباط صلیبی و آسیب های ورزشی نیاز به درمان پیدا میکنه.

فیزیوتراپی سکته مغزی : سکته مغزی ناشی از مسدود شدن عروق بدنی هستش که فرد دچار اختلال در حرکت و ناتوانی در اندام میشه که با فیزیوتراپی تا حدود زیادی این مشکلات رفع میشه.

فیزیوتراپی گردن : گردن به دلیل اینکه انعطاف زیادی داره و وزن زیادی رو تحمل میکنه دچار اسیب های زیادی میشه به خاطر دلایل مختلفی مثل دیسک گردن ،ساییدگی و درمان آرتروز و کاهش فاصله فتق بین دیسک مهره ای کاربرد دارد.

فیزیوتراپی پارکینسون : افرادی که بیماری پارکینسون دارن به خاطر اختلال در حرکت معمولا با جلسات فیزیوتراپی این مشکلات حرکتی تا حدی رفع میشه.

 

 

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

خانم های هستن که بنا به دلایل مختلف با فیزیوتراپ خانم راحت هستن و با توجه به درخواست این افراد فیزیوتراپی در منزل توسط خانم باید انجام بشه که این درخواست از طرف فرد به مرکز ارسال و بعد از تایید مرکز فیزیوتراپی ارسال نیروی متخصص خانم انجام میشه.

 

دستگاه فیزیوتراپی در منزل

امروزه با گسترش تبلیغات تلویزیونی و اینترنتی و سو استفاده از عدم اگاهی افراد ،تبلیغاتی انجام میشه که سعی در فروش بعضی کالاها صورت میگیره که یکی از این کالاها دستگاه فیزیوتراپی در منزل هستش و به خیال اینکه با خرید یکی از این دستگاه ها تمامی مشکلات رو خودمون میتونیم حل کنیم اقدام به خرید میکنیم و به این نکته توجه نمیکنیم که کار رو باید به کاردان سپرد و اینکار نیاز به متخصص داره و در صورت انجام توسط فرد غیر متخصص خطرات زیادی ممکنه برای فرد پیش بیاد.

 

فیزیوتراپی در منزل با بیمه

معمولا شرکت های بیمه برای ارائه خدمات فیزیوتراپی خدماتی رو پوشش میده و بخش قابل توجهی از هزینه رو تقبل میکنه ولی موضوعی که وجود داره این هستش که اغلب این شرکت ها برای خدمات در منزل معمولا خدماتی ارائه نمیدن یا اگر انجام بدن محدود به بعضی شرکت های بیمه هستش و فقط درصدی از هزینه توسط شرکت بیمه تقبل میشه.

 

فیزیوتراپی در منزل قیمت

هزینه فیزیوتراپی در منزل با توجه به دستگاه انتخابی برای نوع بیماری و همچنین تعداد نواحی انجام شده و زمان انجام آن متغیر هستش و با توجه به تعرفه سال ۱۴۰۰ هزینه حدودی ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هستش.

قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران هم با توجه به محل و اینکه در طرح ترافیک باشه یا نه متغیر هستش و تقریبا بین ۲۷۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هستش.

 

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل

سکته مغزی به انگلیسی cerebrovascular accident گفته میشه و مشکلی هستش که بر اساس اون عروق خونی پاره میشه و اکسیژن رسانی به مغز انجام نمیشه و باعث اختلالات حرکتی در فرد میشه که با فیزیوتراپی سکته مغزی سعی در بازگرداندن این مشکلات هستش.

با توجه به آسیب هایی که در فرد بعد از سکته پیش میاد طول درمان متفاوت هستش و ممکن هستش طول درمان گاها طولانی و خسته کننده باشه که فرد باید تحمل خود را برای درمان بالا ببره تا نتیجه مطلوب رو کسب کنه.

به طور کلی پنج عارضه شایع بعد از سکته در فرد ایجاد میشه که شامل موارد زیر هستش :

  • اختلال حرکتی
  • اختلال در دریافت درد و احساسات
  • مشکلات در درک و فهم زبان
  • مشکل در یاد آوری و حافظه
  • اختلال در دریافت احساسات

 

فیزیوتراپی در منزل تهران

برای انجام فیزیوتراپی در منزل تهران با توجه به مناطق مختلف از جمله شرق ، غرب ،شمال و جنوب تهران ممکن هستش قیمت ها تا حدی متفاوت باشه و اکثر مراکز خدمات در منزل رو به این نواحی انجام میدن و برای مواردی که گفته شد بهتره تا حد امکان از مراجعه حضوری پرهیز کنید و در صورت استطاعت مالی از این خدمات در منزل استفاده کنید که هم عملکرد بهتره خواهید داشت و هم به خاطر عدم رفت و امد دچار تحمل درد نمیشید.

 

چنتا سوال متداولی که ممکنه برای شما پیش بیاد رو برای شما تشریح میکنیم :

۱٫برای مشاوره باید مراجعه حضوری کنید؟

خیر معمولا با داشتن نسخه متخصص ارتوپد و ارسال اون برای متخصص فیزیوتراپی و تشریح بیماری توسط فرد ،دیگه نیازی به مراجعه حضوری نیست و با هماهنگی کارشناس درخواستی برای بیمار ارسال میشه.

۲٫آیا مشکل به زودی رفع میشه؟

قطعا با داشتن درد زیاد هر فردی میخواد سریع بهبود پیدا کنه و دردش رو تسکین بده ولی بهتره اینو بگم که باید حتما در گرفتن نتیجه صبوری کنید و عجله نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.