برداشتن قوز بینی به همراه هزینه

قوز بینی

قوز بینی یکی از مشکلاتی هستش که اغلب افرادی که این مورد روی بینی آن ها هستش دنبال راهکاری برای برداشتن اون هستن.توی این مقاله میخوام راهکارهای برداشتن قوز بینی با جراحی ، بدون جراحی و همچنین هزینه انجام این جراحی هم بررسی خواهیم کرد.

 

قوز بینی چیست ؟

قوز بینی در واقع به برآمدگی ای که روی بینی وجود میاد گفته میشه که بر اثر علل مختلفی پیش میاد.

این علل ممکنه به صورت ارثی یا بر اثر ضربه ای که به بینی وارد میشه به وجود بیاد.در واقع ممکنه بینی شما از نظر ژنتیکی به صورتی باشید که فرم بینی شما به صورت قوز باشه و یا بر اثر ضربه ای که به بینی بر اثر عوامل مختلف به بینی شما وارد شده باعث بشه که به قسمت بالای بینی یا پایین بینی فشاری وارد بشه که باعث بشه قسمت بالایی بینی شما یک قوزی ایجاد بشه.

 

اقدامات قبل از درمان قوز

برای انجام هر جراحی زیبایی یک سری اقدامات نیاز هستش که شما نیاز هستش که قبلش این اقدامات را انجام بدین و بعد از اون مشخص میشه که جراحی به چه صورت و با چه متدی بهتر هستش که انجام بشه.

برای برداشتن قوز بینی هم به همین صورت نیاز هستش که قبل از هر چیزی از بینی تصویربرداری سی تی اسکن یا رادیولوژی انجام بشه و سپس نوع قوز بینی و علت ایجاد اون مشخص بشه.

مرحله بعد معاینه داخل بینی هستش و وضعیت غضروف ،تیغه و همچنین مخروط بینی باید به خوبی معاینه بشه و بررسی بشه

حالا میپرسید من که میخوام قوز بینی رو بردارم و طی کردن این همه مراحل و اینهمه دنگو فنگ برای چی هستش اصلا؟!

موضوعی که برای جراحی بینی خیلی مهم هستش اینه که به قول یکی از جراحان فوق تخصص جراحی پلاستیک بینی مثل یک دومینو هستش و اولش این حرفشو کمتوجه نشدم ولی بعدش که توضیح داد تازه دوزاریم افتاد :

بینی مثل دومینو میمونه و توی دومینو وقتی شما یک قسمت رو برمیدارین بقیه قسمت ها هم میفته و بخاطر همین موضوع برای برداشتن قوز بینی باید دقت کنیم که اگر قرار باشه قسمت قوز بینی برداشته بشه و به بقیه جاها آسیب وارد نشه و یا دچار ضعف نشه باید به درستی بافت بینی فرد مورد بررسی قرار بگیره و بعد در صورتی که برداشتن قسمت قوز بینی مشکلی برای قسمت های دیگه بینی از جمله پره ها ،تیغه و غضروف و پوست بینی ایجاد نشد این عمل انجام بشه.

از این واضح تر فکر کنم نمیشد توضیح داد.

چگونه قوز بینی را بر طرف کنیم؟

برای برداشتن قوز بینی چند راه حل وجود داره از جمله رسپینگ بینی یا سوهان کشیدن بینی ، انجام جراحی بینی کامل و تزریق ژل به بینی که این روش ها رو به ترتیب براتون توضیح خواهم داد.

 

رسپینگ بینی یا سوهان کشیدن بینی

در روش رسپینگ بینی یا سوهان کشیدن بینی به فرض اینکه قبل اینکار بینی به طور کامل بررسی شده و این متد برای فرد در نظر گرفته شده باید به این نکته توجه کرد که مقدار برداشتن قوز بینی در این روش بسیار محدود هستش و علته این موضوع هم این هستش که معمولا افرادی که فرم بینی مناسبی دارن و از نظر فرم کلی دارای شرایط ایده آل و مطلوبی هستن و صرفا میخوان که ایراد قوز بینی با روش سوهان کشیدن برداشته بشه ،این روش بهشون توصیه میشه.

علت اینکه گفتم این روش محدودیت وجود داره اینه که به علت اینکه صرفا قسمت میانی بینی برش کوچکی خورده میشه و با یک سوهان مخصوص صرفا قسمت قوز بینی سوهان کشیده میشه و اگر به کل از فرم بینی راضی نیستید و میخواید در کنار برداشتن قوز قسمت پره های بینی و نوک بینی اصلاح بشه باید جراحی کامل انجام بدین.

این روشی هم که گفتم یک جراحی دائم هستش.

 

اصلاح قوز بینی با تزریق ژل یا فیلر

یکی دیگه از روش های برطرف کننده قوز بینی تزریق ژل هستش که این روش برای کسانی هستش که بینیشون ایرادات زیادی نداره و در کنار این موضوع از انجام جراحی هم ترس و واهمه دارن که به این افراد اکیدا توصیه میشه که با انجام تزریق ژل به صورت در ناحیه بینی به نوعی سعی بشه که قوز بینی اصلاح بشه و این مورد هم بهتون بگم که این روش یک روش غیر دائم و موقت هستش و اگر این متد رو انتخاب کردین حتما به موقت بودنش توجه کنید.

 

اصلاح قوز بینی با جراحی کامل بینی

حالا یک سری افراد هم هستن که علاوه بر داشتن قوز بینی ،یک سری ایراداتی از جمله پره های های بینی یا بزرگ بودن نوک بینی یا انحراف بینی هم دارن که این افراد باید توجه کنن که برای برداشتن قوز بینیشون باید یک جراحی بینی کامل به روش باز یا گاها بسته انجام بدن و به طور کامل ایرادات اونها برطرف بشه.

برای این افراد همون حالت دومینویی بودن بینی باید لحاظ بشه و باید توجه کنن که صرف اصلاح قوز بینی با روش های قبل تغییر زیادی براشون ایجاد نمیکنه و احتمال خیلی زیاد باید یک عمل جراحی بینی کامل انجام بدن.

دستگاه رفع قوز بینی

قدیم قدیما که وقت دیدن برنامه های تلویزیونی رو داشتم یادم میاد یه دستگاهی برای کوچک کردن بینی و رفع قوز بینی تبلیغ میشد که میگفتن برای رفع قوز بینی مناسب هستش و من که هیچ نتیجه ی درستی از این دستگاه ها ندیدم و اگر شما دیدین توی کامن بنویسید!

پس این دستگاه رفع قوز بینی بیشتر جنبه تبلیغ و فان داره تا یک روش اصولی و درست و اصلا به این دستگاه ها اعتماد نکنید.

رفع قوز بینی بدون عمل جراحی

توی گوگل در مورد قوز بینی سرچ میزدم که با این تایتل رفع قوز بینی بدون عمل جراحی مواجه شدم و گفتم یه توضیح ریزی بدم و رد شم.این روش در واقع همون روش تزریق ژل یا فیلر هستش که قبلتر توضیحاتش رو بهتون دادم.

البته گاها ممکنه روش رسپینگ هم مدنظر باشه که این روشم از اونجایی که با جراحی کامل نیستش و بدون بی هوشی و با بی حسی هستش.

قیمت عمل قوز بینی

قیمت عمل قوز بینی بستگی به خیلی موارد داره و از اونجایی که توی همه مقالات سعی کردم بازه قیمتی بدم در این مورد هم بازه ی قیمتی که میشه داد از ۳ میلیون تا ۴۰ میلیون هستش و بستگی به متد انجام کار و خیلی فاکتورهای دیگه از جمله محل جراحی و برند ژل و خیلی چیزای دیگه داره که قطعا با معاینه دقیق قابل گفتن هستش.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.