کاشت مو و روش های مختلف شامل چه هزینه ای می شود

کاشت مو

کاشت مو نوعی جراحی است که برای بازگرداندن مو به بخش­هایی از جمجمه که کچل شده یا موهای آن کم‌ پشت شده است، انجام می ­شود. چندین نوع جراحی جایگزینی مو وجود دارد که پر کاربردترین و متداول ترین این روش ها عبارتند از روش FIT  و FUT . هریک از انواع این جراحی­ ها را می­توان به تنهایی یا در ترکیب با هم مورد استفاده قرار داد تا بهترین نتیجه ممکن برای جایگزینی موی بیمار به دست آید.

کاشت مو شامل برداشت بخش‍های کوچکی از بافت جمجمه با قابلیت تولید مو و استفاده از آن به عنوان پیوند برای ناحیه کچل یا کم‌ پشت سر است.

 

حقایقی در مورد ریزش مو

حقایقی در مورد ریزش مو که گفته می شود که کچلی اغلب ناشی از جریان ضعیف خون در جمجمه، کمبود ویتامین، شوره سر، یا پوشیدن طولانی مدت کلاه است. همه این نظریه‌ها رد شده است و همچنین این که گفته می شود وضعیت موهایتان را می توانید با مشاهده موهای پدربزرگ مادری حدس بزنید، یا کسی که تا ۴۰ سالگی کچل نشده هیچگاه کچل نخواهد شد، غلط است و این موضوع اثبات نشده و قابل استناد نیست.

علت اولیه ریزش مو ترکیبی از موارد زیر است:

  • پیری
  • تغییرات هورمونی
  • سابقه خانوادگی کچلی

قانونی که وجود داره هر چی از سن پایین موهاتون بریزه بیشتر کچل می شوید توی بزرگسالی

 

چه کسی کاندید مناسب برای کاشت مو است؟

اگر رشد مو در پشت یا اطراف سر، طبیعی بوده و می تواند نقش بافت دهنده را بازی کند، شما کاندید مناسب کاشت مو هستید.

  • نواحی دهنده پیونده، آن نواحی از بافت سر هستند که از آنها پیوند یا فلپ برداشته می شود.
  • عوامل دیگری همچون رنگ مو، بافت، حالت مو یا فرفری بودن نیز ممکن است بر نتیجه پیوند تاثیر بگذارد.
  • بعضی از تکنیک­ ها وجود دارد که در جراحی کاشت مو  استفاده شده است. گاهی اوقات دو یا چند تکنیک برای رسیدن به بهترین نتایج با هم ترکیب می­ شوند.

جراحی کاشت مو می­ تواند ظاهر، و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد، اما نتایج لزوما با آنچه که ایده آل شما است، ممکن هستش که مطابقت نداشته باشد. قبل از اینکه تصمیم به انجام جراحی بگیرید، به دقت در مورد انتظارات خود فکر کرده و آن را با پزشک خود در میان بگذارید و تحت مشاوره کاملی قرار بگیرید.

کاشت مو زنان

بعضی از پزشکان تخمین می­ زنند که از هر پنج زن، یک نفر درجاتی از ریزش مو را دارد که معمولا ناشی از پیری، بیماری یا تغییرات هورمونی بعد از یائسگی است. زنان بیشتر دچار نازک شدن مو در سراسر پوست جمجمه می شوند تا اینکه مانند مردان کل موهای شان بریزد. برای اصلاح این مشکل، برخی از زنان از کلاه گیس یا اکستنشن مو استفاده میکنند. دیگران از داروهای تجویزی موضعی، تاثیرات خوبی دیده‌اند.

اثربخشی این داروها در بعضی از بیماران متفاوت است و به سادگی مانع از ریزش بیشتر موها می ­شود اما تاثیر قابل توجهی در تحریک رشد موهای جدید ندارد. کاشت مو زنان می تواند راه‌حل کسانی باشد که هیچ یک از گزینه‌های فوق را نمی‌پسندند.

اگر شما نیازمند کاشت مو هستید، مهم هستش که درک کنید هرگز پوشش موی شما مانند آن چه قبل از ریزش موی خود داشته‌اید نخواهد شد، اما جراحی ممکن است مناطق کم پشت را کمتر کرده و به شما موی پر پشت‌ تری بدهد.

 

طی مشاوره برای کاشت مو چه انتظاراتی می تونیم داشته باشیم؟

کاشت مو یک درمان فردی است. برای اطمینان از اینکه گزینه ­های جراحی برای شما در دسترس هستند یا نه، پزشکی را بیابید که تجربه انجام همه نوع تکنیک‌ جایگزینی مو و نیز پیوند را داشته باشد.

در مشاوره اولیه، جراح، رشد و از دست دادن مو، سابقه خانوادگی ریزش مو، وسابقه قبلی انجام جراحی پیوند موی شما را بررسی خواهد کرد. همچنین پزشک از شیوه زندگی شما، و درباره انتظارات و اهداف شما از جراحی سوالاتی خواهد پرسید.

شرایط بالینی که بیمار در طول یا بعد از عمل جراحی (مانند فشار خون بالا و کنترل نشده، مشکلات مربوط به لخته شدن خون، و یا استعداد ایجاد زخم های بیش از حد) با آن مواجه می شود نیز باید توسط پزشک توضیح داده شود.

اگر سیگار میکشید یا هر دارویی مصرف می‌کنید (به خصوص آسپرین یا سایر داروهایی که بر لخته شدن خون تاثیر می‌گذارند)، حتما به پزشک خود بگویید.

اگر تصمیم به جراحی کاشت مو دارید، پزشک شما نوع بیهوشی، نوع تجهیزاتی که طی جراحی استفاده می­شود و خطرات و هزینه ­های مربوطه را برای شما توضیح خواهد داد. تردید نکنید که هر سؤالی که در ذهنتون هستش رو از دکتر بپرسید.

مطمئن شوید که برنامه پزشک را درست می‌فهمید: اینکه کدام روش­ ها استفاده خواهد شد و چه مدت طول خواهد کشید.

از پزشک خود بپرسید که به نظرش بعد از این جراحی، و یا بعد از هر مرحله از درمان، یا بعد از پیوند چگونه خواهید بود؟

 

انواع روش های کاشت مو 

روش FUT:

روش FUT در این روش نوار باریکی به عرض ۱ الی ۱٫۵ سانت از پوست پشت سر که اصطلاحا به آن بانک مو می گویند برداشته شده و بعد از آماده سازی توسط تیم کاشت بصورت تک به تک در مناطق کم پشت و یا طاس کاشته می شود.لازم به ذکر است بیمار در تمام مراحل کاملا هوشیار بوده و جهت سهولت کار از بی حسی موضعی استفاده می گردد.

روش FIT:

روش FIT تا حدودی مشابه با روش FUT می باشد با این تفاوت که فولیکول های مو بصورت تک به تک و با استفاده از پانچ از بانک مو ( ناحیه پشت سر ) برداشته و در محل های کم پشت و یا طاس کاشته می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.