جراحی بینی گوشتی ،چالش ها و هزینه ها

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به چه نوع از بینی گفته میشه و شامل چه هزینه ها و همچنین چه نکاتی میشه؟

به طور کلی بخوام بگم جراحی بینی گوشتی از سخترین فرم های بینی هستش که در نکات زیادی رو باید در نظر بگیرید.

 خصوصیات بینی گوشتی

اگر بخوام در مورد خصوصیات این نوع بینی با شما صحبت کنم باید بگم که در تیپ بینی یا نوک بینی معمولا غضروفی هستش که همون فرم دادن نوک بینی به تنهایی قسمت خیلی سختی محسوب میشه و باید پزشک متخصص گوش حلق و بینی یا فوق تخصص جراحی پلاستیک تجربه و مهارت بالایی توی کارش داشته باشه که بتونه از پس جراحی بربیاد و یه نکته مهم دیگه این هستش که اگر پوست بینی هم ضخیم باشه پوست جراح کندست و هر پزشکی از پس این عمل برنمیاد!ممکنه بپرسید چرا؟

به طور کلی عمل بینی گوشتی نیاز به مهارت بالایی داره ،به خاطر اینکه فرم دهی این بینی کار سخت و دسواری هستش و اکثر پزشکای تازه کار از پذیرفتن بیمارای این تیپی سرباز میزنن و قبول نمیکنن، چون درصد زیادی ناراضی بعد از عمل سر پزشک آوار میشن که البته حق دارن.

 

پس توصیه دوستانه من به این عزیزان این هستش که حتما قبل جراحی تحقیق کنید و توی انتخاب پزشکتون دقت کنید که پشیمونی واقعا دیگه سودی نداره.البته توی پرانتز هم بگم که یکی از این پزشکان که میتونید برای عمل بینی روش حساب باز کنید دکتر رضا حسامی هستش.

 

برگشت پذیری در عمل جراحی بینی گوشتی

توی چنتا مقاله خوندم که نوشته بود اگر از برگشت پذیری بینی گوشتی بعد از عمل میترسید حتما به مطب پزشک مراجعه کنید.خیلی زور زدم واقعا منظور رو بفهمم که مراجعه به مطب چه ربطی داره متوجه نشدم!واقعا انگار بعضی سایت ها مقاله رو برای گوگل مینویسن تا مخاطب!

بینی گوشتی از اون دسته بینی هایی هستش که نباید بیش از حد کوچیک بشن.به خاطر بافتی که داره اگر بیش از یک حدی کوچیک بشه و بافت برداشته بشه ممکنه از اونور بوم بیفتیم و بینی بزرگ بشه!

شاید فکر کنید شوخی هستش ولی کاملا جدی هستش و علت این که گفتم هر پزشکی جرات دست زدن به بینی گوشتی رو نداره همین موضوع هستش و باید مهارت و توانایی بالایی داشته باشه که نتیجه مورد قبول و ایجاد کنه.

قیمت جراحی بینی گوشتی

توی ایران متاسفانه قاعده و قانون درست حسابی وجود نداره و هیچ چیزی قیمت گذاری قانونی و درستی نداره مخصوصا جراحی زیبایی.

ولی اگر بخوام به طور کلی یه بازه قیمتی توی سال ۱۴۰۰ بدم هزینه جراحی بینی گوشتی بین ۸ تا ۵۰ میلیون هستش و البته اینم باید در نظر گرفت که بینی اولیه باشه یا ترمیمی که معمولا هزینه ترمیمی خیلی بالاتر هستش.

یه موضوعی هم توی تعیین قیمت جراحی بینی گوشتی هستش که اونم اگر قیمت خیلی بالا بود دلیلی بر این نمیشه که کار جراح خیلی خوب هستش و برعکس!

سن جراحی بینی گوشتی

به طور کلی سن عمل بینی ارتباطی به گوشتی بودن یا نبودن اون نداره ولی خانم ها معمولا بازه سنی ۱۶ سال به بالا و پسران از ۱۸ سال به بالا سن مناسب عمل هستش.البته یه نکته ای وجود داره که افرادی که بینی گوشتی دارن بهتره که سن بلوغ اونا به کلی سپری شده باشه که فرم بینی اونا مشخص بشه و اگر تمایل به عمل دارن انجام بدن.

دلیل این موضع اینه که به خاطر تغییرات هورمونی توی سن بلوغ تغییرات فرم بدنی و اندام و اجزای صورت زیاد هستش و بهتره جراحی به بعد این دوران موکول بشه و اگر پزشکی هم این نکته رو گوشزد نکرد حتما این موضوع رو خودتون در نظر داشته باشید.

روش های مختلف جراحی بینی گوشتی

قبل از اینکه این موضوع رو توضیح بدم اول باید با فرم های جراحی بینی آشنا بشید :

 • فانتزی
 • نیمه فانتزی
 • طبیعی

 

حالا بهتر میتونم توضیح بدم که بینی های گوشتی به خاطر غضروفی بودن و بافت غالب گوشتی نمیشه خیلی مانور داد و بخاطر جنس پوست ضخیم نمیشه بینی فانتزی رو از پزشک درخواست کرد ،که فکر کنم نیاز به بیان علت نیست و همون موضوع از اونور بوم افتادن پیش میاد.

ولی فرم ایده ال برای این جنس بینی طبیعی و گاها نیمه فانتزی هستش و خواهشی که دارم اینه که اگر بینیتون گوشتی هستش اصرار نکنید که بینی فانتزی عمل کنید که قطعا طبق تجربم پیشمون میشید.

بینی خودتون رو با خودتون مقایسه کنید

بینی خودتون رو با خودتون مقایسه کنید نه با کس دیگه.یعنی شما نباید بینی خودتون رو با کسی دیگه مقایسه کنید و باید سطح توقعتون از جراحی بینی منطقی باشه.

یه خاطره کوچیک هم بگم که یه بنده خدایی یک روز اومد مطب و با یه بینی گوشتی دفرمه و خیلی پهن و موقع مشاوره و ویزیت که دکتر پرسید چه فرمی میخوای و گفت بینی فانتزی و خیلی کوچیک و از من پرسید شدنیه؟من خیلی ریلکس گفتم بله شدنیه ولی با فوتوشاپ!

در واقع اینو در نظر بگیرید و ذهنیتتون از جراحی باید به گونه ای باشه که واقعا از نظر پزشکی شدنی باشه و چیز محالی نباشه و یه عکسی ندین به دکتر بگین حتما من میخوام این شکلی در بیام.

مراقبت های بعد از عمل بینی

یک سری نکات هستش که بعد از جراحی بینی باید رعایت کنید و به طور خلاصه موارد مهم رو براتون لیست میکنم :

 

 • مصرف نکردن نمک و فلفل.
 • نینداختن سر به پایین به مدت طولانی که باعث ورم میشه.
 • بالا نرفتن از پله و ورزش سنگین.
 • حرص و جوش نخورید اصلا که فشارتون بالا نره و بینیتون ورم نکنه.
 • قرص آناهیل و اب کرفس و آناناس طبیعی مصرف کنید که باعث کاهش ورم میشه.
 • غذاهای سفت نخورید که مجبور به جویدن بشید و به پره های بینی فشار وارد بشه.
 • غذاهای سبک و سوپ مانند مصرف کنید.

 

مدت زمان چسب روی بینی

مدت زمان چسب روی بینی به طور کلی حدودا باید تا دو ماه چسب رو بزنید و بعد از اینکه فرم چسب تغییر کرد اونو عوض کنید

ورم بینی هم معمولا ۱۰ ماه و گاها تا ۱۸ ماه باشه و باید صبوری کنید که ورم بینی بخوابه و معمولا بعد از جراحی بینی گوشتی زمان ورم زیاد هستش و باید صبوری کنید تا ورم کامل بخوابه.

 

فیلم عمل جراحی بینی گوشتی

برای دیدن فیلم عمل جراحی بینی گوشتی میتونید به پیج اینستاگرام آقای بینی مراجعه کنید و نمونه کارهای مربوط به جراحی رو ببینید.داخل سایت خیلی نمیشه موارد این تیپی رو به علت زیاد بودن نمونه کارها قرار داد.

عوارض عمل بینی گوشتی

هر جراحی عوارض خاص خودش رو داره و اگر بخوام ساده تر بگم خوردن یک قرص ساده هم میتونه ضررهای خودش رو داشته باشه و دچار عوارض کنه شمارو ،پس دقت کنید که بینی هم عوارض خودش رو میتونه داشته باشه و شما دچار مشکل بشید ولی اگر مواردی رو که میگم رعایت کنید این عوارض ممکنه به حداقل برسه.

 انتخاب یک پزشک کار بلد و کار درست که لازمه هر چیزی هستش.یعنی اولین مورد که باید دقت کنید پزشک هستش که کار خراب نشه و اگرم خراب شد لااقل بپذیره و کارشو ترمیم کنه نه اینکه از زیر نتیجه کار در بره.

 •  نباید اصرار کنید که بینی کوچیک بشه بیش از حد که مشکل تنفسی و ابریزش بیینی و … پیدا میکنید.
 • تحت هیچ شرایطی تا ۲ ماه بعد از عمل سیگار و قلیان و مشروبات الکلی استفاده نکنید
 • غذاهای شور و تند اصلا استفاده نکنید که این موضوع به شدت مهم هستش.
 • ورزش و تمرین های سنگین تا حداقل ۲ ماه نباید انجام بدین.
 • تا حد امکان اصلا سرتون رو پایین نندازید که به بینی فشار وارد نشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.