تزریق چربی به سینه و هزینه

تزریق چربی به سینه

سینه خانم ها جزء زیبایی های اونا محسوب می شه و به خاطر همین اگه بیش از حد بزرگ یا خیلی کوچیک باشه، براشون آزاردهندست. امروزه به لطف جراحی های زیبایی و سایر روش ها، این مشکل خانم ها قابل برطرف شدنه و می تونن با انواع روش های زیبایی، سینه ای خودشون رو به سایز دلخواه برسونن. یکی از این روش ها، تزریق چربی به سینه است که خیلی هم رایج شده. در ادامه می خوایم راجع به این روش صحبت کرده و به معایب و مزایای اون بپزدازیم و اصلاً ببینیم آیا این روش برای همه جواب میده یا نه؟

تزریق چربی به سینه چیه؟

تزریق چربی به سینه روشیه که در اون چربی رو از قسمت های مختلف بدن مثل شکم و پهلوها، باسن، رانو و اطراف زانو استخراج کرد و به سینه تزریق می کنن تا سایز سینه بزرگتر بشه. البته از بین اینا، استفاده از چربی شکم و پهلو رایج تره.
نکته ای که باید در مورد تزریق چربی در سینه بدونید اینه که نباید انتظار این رو داشت که با یه بار تزریق نتیجه ایده آل حاصل بشه، بلکه باید حداقل سه باز تزریق رو انجام بدین.

آیا همه خانم ها می تونن تزریق چربی در سینه انجام دهند؟

معمولاٌ در بدن هر فردی مقداری چربی اضافه برای تزریق به سینه پیدا میشه، اما متأسفانه بعضی از خانمایی که جوون تر هستن، این چربی ها رو ندارن. اکثراً دیده میشه خانمایی که سایز سینه هاشون کوچیکه، لاغر اندام هستن که چربی کافی و قابل توجهی برای تزریق به سینه ندارن. بنابراین در تزریق پروتز سینه محدودیت هایی وجود داره و هر خانمی نمی تونه این کار را نجام بده.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به سینه هستن؟

این تزریق برای کسایی مناسبه که یکی از شرایط زیر رو داشته باشن:

• عدم افتادگی سینه

تزریق برای کسایی مناسبه که سینه های سالمی دارن؛ یعنی سینه هاشون افتاده نباشه و حتماً در قسمتی از بدنشون چربی برای این کار داشته باشن. معمولا در بدن هر فردی مقداری چربی اضافه برای تزریق به سینه پیدا می شه. بنابراین تزریق چربی به سینه برای خانمایی مناسبه که با وجود داشتن چربی زیاد در شکم، پهلو و باسن، سینه های کوچیکی دارن. هر چند اکثرا خانمایی که شکم و باسن چاق دارند، سینه هاشون هم درشته.

• امکان گذاشتن پروتز سینه به تنهایی میسر نباشه

خانمایی هستن که به دلیل لاغری زیاد، امکان گذاشتن پروتز در سینه اونها به تنهایی میسر نیست و حتماً باید قبل از پروتز، چربی به سینشون تزریق بشه. بهترین راه در چنین مواقعی اینه که ابتدا یک لایه از سینه را چربی تزریق کنن تا قطر بافتی که قراره روی پروتز را بپوشونه افزایش پیدا کنه و بعد پروتزه را زیر این بافت قرار بدن.

• در صورت بروز ریپلینگ

بعضی خانما قبلاً عمل پروتز سینه انجام دادن و یک لایه چربی هم روی پروتز تزریق شده. اما هنوز تو قسمتایی از سینه، پروتز قابل لمسه که به این حالت در اصطلاح ریپلینگ پروتز می گن. برای این خانما هم تزریق چربی مناسبه و باعث میشه که لایه چربی روی پروتز افزایش پیدا کنه.

• نقص سینه در اثر بیماری و یا جراحی

خانمایی که به دلیل رادیوتراپی یا سرطان و یا حتی توده خوش خیم، سینشون عمل شده و در قسمتایی از سینه، نقص ایجاد شده، یا خانمایی که نقص مادرزادی دارن و یک سینه اونها نرمال و سینه دیگر یه کم کوچیکتره و دوست دارن سینه هاشونن قرینه بشه. در این صورت تزریق کمی چربی می تونه این بازسازی را برای اونا انجام بده و ناحیه مورد نظر از سینه رو پر کنه.

بهترین دکتر تزریق چربی

دیده شده است خانم هایی که تزریق چربی در سینه انجام داده اند، پس از گذشت مدتی، چربی در سینه آنها به صورت آبسه تخیل شده و آثار آن باقیمانده است. یا اینکه چربی به صورت توده هایی در سینه جمعه شده و به صورت نکروز چربی درآمده اند. این مشکلات به دلیل عدم تزریق درست چربی به وجود آمده اند که باعث می شود بیماران هم دچار درد می شود و هم بافت سینه اش تخریب شود. در این صورت راهی نیست جز تخلیه توده های چربی.

برای اینکه تزریق به بهترین شکل انجام شود، باید استخراج چربی و تزریق چربی به بهترین شکل صورت گیرد. تزریق چربی یک سری تکنیک های خاص دارد که اگر پزشک از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد، می تواند این تکنیک ها را به خوبی اجرا کرده و بیمار دچار عوارض بعد از تزریق چربی نشود.

 

تزریق چربی به سینه برای کدام خانم ها توصیه نمی شه؟

خانمایی که می خوان سینه خودشون را چندین سایز بزرگ کنن، تزریق چربی توصیه نمی شه؛ چون برای این کار نیاز به حجم زیادی از چربیه و ممکنه بعد از چربی مشکلات زیر رو برای بیمار ایجاد کنه.
زمانی که چربی تزریق می شه، موادی با خودش وارد سینه می کنه که این مواد ممکنه سرطان پستان نهفته در سینه رو بیدار کنن. بنابراین خانمایی که سابقه خانوادگی سرطان سینه دارن و یا خودشون سابقه سرطان های پخش دارن، تزریق چربی به اونها توصیه نمی شه.

تزریق چربی، صرفاً به خاطر بزرگ کردن سینه، توصیه نمی شه؛ چون بعد از تزریق، ممکنه نکروز چربی در سینه ایجاد بشه و شباهت زیادی به بافت سرطانی پیدا کنه. البته بافت سرطانی نیست؛ بلکه به دلیل تجمع بافت و رسوبات کلسیم ممکنه در ماموگرافی به اشتباه توده سرطانی تشخیص داده بشه.

 

نکروز چربی

در عمل تزریق چربی به سینه ، گاهی ممکنه به خاطر عدم استخراج و تزریق درست، چربی ها به صورت نکروز چربی ها در سینه خودشون رو نشون بدن. نکروز زمانی ایجاد می شه که خون رسانی به این چربیا درست انجام نمی شه و چربی می مونه و سفت میشه و عملاً چیزی که لمس می شه مثل گلوله های سنگیه.

تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه؟

با توجه به مشکلاتی که در تزریق چربی به سینه ایجاد میشه، پروتز سینه می تونه گزینه بهتری برای بزرگ تر کردن سینه ها باشه. چون عوارض کمتری داره. البته به شرطی که سایز پروتز انتخاب شده با حجم سینه متناسب باشه و به بافت سینه آسیب نزنه.

 

هزینه تزریق چربی به سینه

برای انجام تزریق چربی به سینه اولا باید حجم کافی از چربی در بدن داشته باشید که با جراحی لیپوماتیک یا پیکرتراشی این چربی از بدن ساکشن میشه و به قسمت بالای سینه تزریق میشه.ضمنا توجه کنید که هزینه تزیق چربی به سینه با توجه به تخصص پزشک و محل جراحی تقریبا بین ۵ تا ۳۰ میلیون هستش که در واقع بخش زیادی از این هزینه مربوط به ساکشن چربی از نواحی مختلفی مثل شکم و پهلو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.