تزریق چربی به کدام نواحی قابل انجام هست؟

تزریق چربی

تزریق چربی یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی هستش.در واقع با بالا رفتن سن اکثر افراد چروک شدن پوست توی نواحی مختلف رو میبینن و بدن حالت استخونی پیدا میکنه که اغلب این اتفاق توی قسمت صورت و دست ها میفته.البته این حالت با توجه به ژنتیک افراد مختلف هستش و توی اندام های مختلف متفاوت هستش.

توی این مقاله میخوام در مورد فواید تزریق چربی در افراد مختلف و همچنین بررسی کنیم به کدوم نواحی قابل انجام هستش و شامل چه هزینه هایی میشه.

تزریق چربی چیست ؟

قبل از اینکه بگم تزریق چربی چی هستش باید اول با مفهوم فیلر آشنا بشیم.در واقع فیلر مفهوم پر کننده یا حجم دهنده هستش و انواع مختلفی داره.اکثرا توی ایران وقتی میگیم فیلر به یاد تزریق ژل میفتیم ولی باید اینو در نظر بگیریم به طور کلی هر چیزی که باعث حجم دادن و پر شدن بشه بهش فیلر میگیم که چربی هم در واقع یک نوع فیلر هستش و تفاوت زیادی با ژل داره.

 

تفاوت بین چربی با ژل

ژل ها معمولا از نوعی ماده به نام هیالورونیک اسید تشکیل میشن که سازگار با بدن هستش و به تدریج درون بدن جذب میشه که برندهای مختلفی برای این ژل ها وجود داره و اغلب برای اجزای صورت مثل چانه ،لب و گونه و شقیقه تزریق انجام میشه.

اما برای عمل تزریق چربی ،چربی از بدن خود فرد گرفته میشه و به اجزای مختلفی مثل صورت ،دست ،باسن تزریق میشه که در ادامه در مورد مزایا و معایب این ۲ باهم صحبت میکنیم.

مزایا و معایب تزریق کردن چربی

به طور کلی توی مقالات قبل هم اشاره کردم که هر جراحی زیبایی یک سری مزایا داره و بعضی معایب یا عوارض هم ممکنه به وجود بیاره که در ادامه با هم صحبت میکنیم :

مزایا :

  • چربی از بدن خود فرد گرفته میشه و کمترین عارضه برای فرد ایجاد میشه.
  • تزریق کردن چربی نسبت به روش های دیگه ماندگاری خیلی بیشتری داره.
  • تزریق کردن چربی یک روشی بسیار کم تهاجمی و با تاثیری زیاد برای جوانسازی هستش.

 

معایب :

  • روند استخراج و تصفیه کردن چربی و تزریق کردن نسبت به تزریق ژل خیلی زمانبر هستش و برای افرادی که توی زمان کوتاهی میخوان این فرآیند انجام بشه قطعا روش تزریق کردن ژل بهتر هستش.
  • معمولا ماندگاری تزریق چربی بیشتر هستش ولی هزینش نسبت به روش های دیگه معمولا بیشتر هستش.(البته بستگی به برند ژل و میزان تزریق اون هم داره)

 

کاندیدای مناسب تزریق چربی

افرادی که دارای منابع مناسب چربی هستن به عنوان کیس مناسب برای اینکار شناخته میشن.فقط باید دقت کرد این چربی از نظر کیفیت و خلوص مناسب برای تزریق باشه که مورد خیلی مهمی هستش.

 

کاربردهای تزریق چربی

تزریق شدن چربی به نواحی مختلفی قابل انجام هستش از جمله موارد زیر :

تزریق چربی به صورت :

برای افرادی که در صورت خود مخصوصا نواحی زیر چشم چین و چروک دارن و نیاز به جوانسازی دارن و همچنین کسانی که چانه برجسته ای میخوان و یا صورت لاغری دارن تزریق چربی به صورت توصیه میشه.

تزریق چربی به سینه :

یکی دیگه از کاربردهای مهم چربی ها برای تزریق چربی به سینه هستش که برای افرادی که قسمت بالای سینه به صورت خالی هستش و افتادگی سینه ندارن این روش توصیه میشه.البته باید توجه کنید که برای انجام تزریق چربی به سینه هم مثل تزریق چربی به باسن باید چربی کافی رو داشته باشید که بعد از ساکشن چربی و تصفیه کردن مقدار قابل توجهی برای تزریق باقی بمونه.

البته اینم بگم که معمولا این روش برای افزایش سایز سینه هستش و در کنار پروتز سینه یکی از روش ها و متدهای متداول هستش.

تزریق چربی به دست :

معمولا افراد با بالا رفتن سن دست ها حالت چروک پیدا میکنه و با تزریق چربی به دست باعث تحریک سلول های مرده روی سطح پوست و جوانسازی پوست دست میشه.

 

تزریق چربی به باسن :

اغلب خانم هایی که باسن کوچکی دارن و باسن اونا فرم مناسبی نداره به دنبال راهکاری برای حجیم کردن باسن و فرم دهی اون هستن که دو تا راهکار برای این افراد وجود داره.

 

راهکار اول پروتز باسن :

توی این راهکار از پروتز باسن که یه جسم خارجی هستش استفاده میشه و توی باسن کار گذاشته میشه که باعث حجیم تر شدن باسن میشه ولی این پروتزها معایب زیادی دارن که توی یک مقاله جدا به طور مفصل بیان میکنیم

راهکار دوم تزریق چربی :

توی این روش اغلب برای خانم هایی اسفاده میشه که از نظر قد و وزن ،میزان چربی مناسبی داشته باشن که با استفاده از پیکرتراشی با دستگاه های مختلفی از جمله لیپوماتیک بشه چربی مناسبی را از بدن و از نواحی مختلفی مثل شکم و پهلو و پشت و یا بازو یا ران ساکشن و بعد از طی کردن مراحل مختلف چربی رو تصفیه و بعد تزریق کرد.

 

مراحل تزریق چربی به چه صورت هستش؟

مرحله اول : همانطور که بهتون گفتم در مرحله اول شما باید چربی مناسب رو برای ساکشن داشته باشید و باید تحت جراحی ساکشن قرار بگیرید که چربی مناسب برای تزریق داشته باشید.

مرحله دوم : خالص سازی چربی هستش که توی این مرحله باید با استفاده از سانتریفوژ جداسازی چربی انجام بشه.بعد از ساکشن چربی توی این دستگاه به نام سانتریفوژ قرار میگیره و با سرعت بالایی دستگاه میچرخه و چربی از خونابه جدا میشه که این مرحله بسیار مهم هستش و اگر به درستی انجام نشه باعث میشه ماندگاری چربی کم بشه.

مرحله سوم : تزریق چربی خالص شده با استفاده از سرنگ به نقاط مورد نظر.در این مرحله با استفاده از سرنگ ها چربی به تدریج به نقاطی مثل صورت ،دست یا باسن تزریق میشه.

 

البته باید این موضوع هم بگم که تزریق چربی به باسن توسط سرنگ و همچنین لوله کانولاهای مخصوصی که روی بعضی از دستگاه ها از جمله پال هستش تزریق انجام میشه.

هزینه تزریق چربی

برای هزینه تزریق چربی بستگی به موارد مختلفی داره از جمله اگر شما بخواید صرفا به صورت بخواید چربی تزریق کنید هزینش توی سال ۱۴۰۰ و با توجه به پزشک تقریبا بین ۷ تا ۹ میلیون هستش.

برای تزریق چربی به دست هم تقریبا بازه ی قیمتی مشابه با صورت رو داره ولی برای باسن قیمتش متفاوت و به عوامل مختلفی بستگی داره از جمله قد و وزن و اینکه افتادگی شکم دارین که به ابدو هم نیاز داشته باشید یا نه.

معمولا تزریق چربی باسن بعد از پیکرتراشی انجام میشه که میزان چربی مناسبی برای تزریق به پزشک بده و اگر بخوام حدودی بگم بهتون قیمتی بین ۲۵ میلیون تا ۷۰ و گاها ۱۰۰ میلیون میشه.

این نکته رو بگم بهتون که شاید فکر کنید و بگید قیمت تزریق چربی به باسن چرا اینقدر زیاد هستش نسبت به سایر قسمت ها و علت این موضوع این هستش که برای تزریق چربی باسن باید کار زیادی انجام بشه و تایم عمل و همچنین فرم دهی کلی به بدن باید انجام بشه و حداقل میزان ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی سی چربی برای فرم دهی مناسب تزریق بشه.

 

چند سوال رایج در مورد تزریق چربی پاسخ بدیم :

تزریق چربی دائمی هست؟

در پاسخ این سوال باید بگم که خیر و معمولا چربی بین ۳۰ تا ۷۰درصد مانگاری داره و ماندگاریش بستگی به دستگاه استفاده شده و همچنین ژنتیک فرد داره.

شارژ تزریق چربی

با توجه به اینکه ماندگاری چربی بعد از تزریق همانطوری که گفتم ۳۰ تا ۷۰ درصد هستش بهتر هستش که برای شارژ تزریق چربی بعد از ۶ ماه اقدام کنید و البته این بستگی به شرایط مختلفی داره و باید شدنی باشه.مثلا اگر چربی به باسن تزریق شده باشه تقریبا بعد ۶ ماه چربی ای مجدد وجود نداره که بخواید اینکارو انجام بدین ولی برای تزریق چربی به صورت ،دست ، سینه یا پیشانی ممکن هستش با توجه به میزان چربی ای که در بدن افراد وجود داره این کار امکانپذیر باشه و به راحتی شدنی باشه.

 

پشیمانی از تزریق چربی

خب اینم مشخصه دیگه اگر هر کاری به درستی انجام نشه و توسط اهل فنش انجام نشه ممکنه باعث ایجاد پشیمانی و نارضایتی بعدش بشه.تزریق هم به این صورت هستش که اگر جای معتبر و پیش متخصش انجام ندین هزاران مشکل و عوارض ممکن هستش پیش بیاد که توی قسمت عوارض این مقاله در بالاتر اشاره شد که بدترین اونا میتونه عفونت و گلوله شدن چربی یا افتادگیش بشه.

پسحتما در انتخاب پزشک و مرکزی که میخواید اینکار رو انجام بدین دقت لازم رو داشته باشید که پشیمون نشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.