جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به همراه هزینه

 

جراحی پلک

جراحی پلک یک جراحی برای افرادی هستش که دچار افتادگی در ناحیه پلک هستن و با توجه به اینکه ممکنه دچار مشکلاتی مثل تداخل دید و همچنین از نظر زیبایی بشن نیاز بشه که با انجام جراحی پلک این پوست اضافی برداشته بشه.

 

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست ؟

در واقع همانطوری که بهتون گفتم اغلب افراد با بالا رفتن سن و بر اثر از بین رفتن سلول ها و خاصیت کلاژن سازی پوست به صورت طبیعی دچار افتادگی در قسمت های مختلف از جمله پوست پلک میشن که این افتادگی گاها باعث میشه تاثیر منفی در دید افراد ایجاد بشه که البته باید دقت کنید هر افتادگی با جراحی پلک بالا درست نمیشه و نیاز به ویزیت دارید چون گاها این افتادگی ممکنه بر اثر پتوز

( افتادگی مادر زادی پلک بخاطر تحلیل عضله) یا افتادگی در قسمت پیشانی باشه که فرد تصور کنه با برداشتن پوست اضافی در قسمت پلک مشکلش حل میشه.

مورد دیگه همراه با برداشتن پوست ممکنه مقداری چربی در نواحی پلک بالا باشه که باعث ورم شده باشه که همراه با برداشت پوست این چربی هم برداشته میشه.

جراحی پلک زیبایی

گاها جراحی پلک جنبه زیبایی پیدا میکنه و اغلب افرادی که دنبال چهره های ایده آلی هستن به دنبال این جراحی میرن.بعضی افراد ممکنه حال چشمهاشون طوری باشه که حالت خمودگی داشته باشه و بخوان حالت چشمهاشون باز تر و بشاش تر باشه که با مراجعه به پزشک فوق تخصص جراحی پلک و معاینه و بررسی پزشک در صدد انجام این جراحی باشن.

یه نکته ای که وجود داره در حالت زیبایی خیلی سن مطرح نیست و گاها سنین ۲۰ سال به بالا قابل انجام هستش و فقط این نکته رو بگم که باید خیلی دقت کنید با توجه به احتمال رد اسکار بعد از بخیه باید نهایت دقت در زدن بخیه انجام بشه که رد برش کاملا روی خط تای پلک باشه که مشکل بعد از کشیدن بخیه پیش نیاد و حتما از کرم های آنتی اسکار مثل سیکالفید استفاده بشه.

آیا جراحی پلک بی هوشی دارد؟

جراحی پلک هم یک جراحی زیبایی هستش که هم میشه بدون بی هوشی و با بی حسی و هم با بی هوشی یا سدیشن انجام داد.در واقع این موضوع به عوامل مختلفی بستگی داره که اگر فرد متقاضی زیر ۴۰ سال سن داشته باشه میشه با بی حسی داخل مطب جراحی رو انجام داد و اگر فرد بالای ۴۰ سال سن داشته باشه و یا بیماری یا مشکل پیش زمینه ای داشته باشه حتما بایستی داخل کلینیک با بی هوشی تحت این جراحی قرار بگیره.

 

عوارض جراحی پلک بالا

قطعا هر عمل زیبایی ممکنه با عوارضی همراه باشه که به خاطر همین علت هستش که بارها تاکید و تکرار میکنم توی انتخاب پزشکتون دقت کنید.

اگر پوست اضافی در جراحی پلک بالا به درستی برداشته نشه و بیش از حد برداشته بشه ،چشم ها موقع خواب حالت نیمه باز پیدا میکنه که به مرور زمان دچار خشکی قرنیه میشه فرد و عوارض خیلی بدی براش ایجاد میشه.

مورد دیگه ای که ایجاد میشه اگر برش و بخیه به درستی زده نشه به علت حساس بودن پوست این ناحیه فرد دچار رد اسکار و بخیه میشه و از اونجایی که قسمت پلک خیلی توی چهره تاثیر داره فرد باید یه عمر با این حالت چهره خودش کنار بیاد و تحمل کنه!

این ضرب المثل رو شنیدین که میگن طرف اومد ابروشو درست کنه و زد چشمشو کور کرد!بله برای جراح های ناشی هم این مورد صدق میکنه و مواردی بوده که با انجام جراحی پلک و ناشی بودن جراح،تیغ جراحی برخورد به چشم کرده و فرد دچار نابینایی شده.

 

جراحی پلک پایین

این جراحی هم اغلب برای کسانی هستش که قسمت پایین پلک پف دارن و این پف به علت چربی ای هستش که در قسمت پایین پلک برای بعضی افراد وجود داره.این افراد باید برای برداشتن پف پایین پلک تحت عمل جراحی پلک پایین قرار بگیرن.فقط توجه کنید که با متدهای جدید جراحی از داخل پلک پایین انجام میشه که هیچ رد برش و بخیه ای داخل صورت نیست.

 

هزینه جراحی پلک بالا

وقتی بخوام در مورد هزینه ی هر جراحی صحبت کنیم باید به یک سری نکات توجه کنیم از جمله اینکه پزشک تخصصش چی باشه و اینکه جراحی داخل مطب با بی حسی باشه یا داخل کلینیک با بی هوشی که هزینه ای حدودا بین ۴ تا ۱۰ میلیون تومان داره.

جراحی پلک پایین فقط داخل کلینیک باید انجام بشه که هزینش حدودا ۸ تا ۱۰ میلیون هستش.

جراحی افتادگی پلک با بیمه

جراحی افتادگی پلک با بیمه هم قابل انجام هستش و اگر جنبه درمانی داشته باشه و کارشناس بیمه تایید بده میتونید از دفترچه بیمه استفاده کنید.

 

فیلم جراحی پلک

اگر میخواید مطمئن بشید که یک پزشک کارش خوبه و میخواید تصمیم بگیرید که جراحی رو انجام بدین حتما بهتره فیلم جراحی پلک رو ببینید و به دیدن عکس بسنده نکنید.

مورد دیگه باید حتما فیلم های قبل و بلافاصله بعد از جراحی رو ببینید و فیلم و نمونه کار چند ماه بعد جراحی هم ببینید که نتیجه به چه صورته و در نهایت بتونید تصمیم گیری کنید و قضاوت کنید که آیا پزشکی که میخواید به عنوان جراح انتخاب کنید تا چه حدی مهارت داره و نمونه کارهاش به چه صورتی هستش.

 

نقاهت بعد از جراحی

این جراحی اکثرا یه جراحی سرپایی محسوب میشه و نقاهت این جراحی حدودا ۲ هفته هستش.

معمولا تا یک هفته ورم وجود داره و به تدریج این ورم میخوابه و تقریبا بعد از ۲ هفته میتونید بخیه ها رو پزشکتون بکشه و بعد از اینکه به طور کامل بخیه ها گرفت و خوب شد از کرم های آنتی اسکار استفاده کنید که رد برش و بخیه تا حد زیادی محو بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.