جراحی سینه و نکات مهم

جراحی سینه ; بعضی از خانم ها، دل خوشی از اندازه و فرم سینه خودشون ندارن و ممکنه حتی به خاطر این مسأله، اعتماد به نفسشون لطمه بخوره. امروزه انواع متدهای جراحی سینه وجود داره که با اهداف مختلفی انجام می شن و اگه با هدف زیبایی باشه، می تونه رضایت خانم ها رو به همراه بیاره و اعتماد به نفس رو به اونا برگردونه. البته جراحی سینه تنها محدود به خانم ها نمی شه و آقایون نیز گاهی ممکنه با افزایش حجم سینه مواجه بشن که مجبور به جراحی بشن. در ادامه میخوایم به انواع عمل جراحی سینه در خانم و حتی آقایون بپردازیم.

جراحی سینه

هدف از جراحی سینه

هر خانمی، به یکی از این دلایل زیر می تونه برای جراحی سینه اقدام کنه:
• سینه های خیلی کوچک
• افتادگی سینه ها به خاطر شیر دادن یا عوامل دیگه
• تخلیه سینه به خاطر بیماری و یا سرطان سینه
• سینه های بیش از حد بزرگ
• تعویض پروتز
• نیاز به جراحی ترمیمی

 

اگر به هر کدوم از این دلایل می خواین جراحی سینه انجام بدین، بهترین راه اینه که به دنبال یه جراح سینه ماهر باشین که تجربه زیادی در جراحی سینه داره. عدم توجه به این موضوع، نه تنها نمی تونه ظاهر زیبایی به سینه بده، بلکه حتی ممکنه در مواردی، سینه در معرض آسیب های جبران ناپذیری قرار بگیره.

 

انواع روش های جراحی سینه

جراحی بزرگ کردن سینه با کاشت پروتز

کاشت پروتز امروزه بین خانم ها طرفدارای زیادی پیدا کرده و اونایی که از سایز سینه هاشون راضی نیستن می تونن با این روش، سینه هاشون رو به سایز دلخواه برسونن. پروتز با ماده ای از جنس سیلیکون یا سالین پر شده. وقتی پروتز سیلیکون وارد سینه بیمار می شه، نیازی به پرشدن داخل اون نیست و به اصطلاح به اون پروتز پرشده می گن. اما پروتز سالینی رو به صورت تو خالی داخل سینه می ذارن و بعد ماده سالین یا همان آب نمک رو به اون تزریق می کنن. هر کدوم از این پروتزها مزایا و معایب خودشون رو دارن و به وسیله برش هایی که در قسمت های مختلف سینه ایجاد میشه، وارد بدن میشه و زیر بافت سینه قرار می گیره. این پروتزها می تونن سایز و فرم زیبایی به سینه خانم ها ببخشن.

لیفت سینه

لیفت سینه که با عنوان ماستوپکسی هم شناخته میشه، نوعی عمل جراحی سینه است که با انجام اون، افتادگی سینه ها برطرف می شه. میزان این افتادگی ممکنه در افراد مختلف متفاوت و در حد خیلی خفیف، متوسط و یا شدید باشه. برای انجام لیفت سینه، جراح اقدام به ایجاد برشی در قسمت زیر سینه میکنه، برش دیگه رو هم در قسمت هاله سینه انجام میده. برش ها این امکان رو به جراح میدن که هم بافت اضافی سینه و هم پوست اضافه ای که در اثر افتادگی سینه ایجاد شده رو برداره. نتیجه این جراحی، رفع افتادگی و بالا رفتن سینه هاست که باعث می شه سینه های بیمار ظاهر جوان و زیبایی به خودشون بگیرن.

 

تزریق ژل یا چربی به سینه

تزریق ژل و چربی به سینه ها، می تونه باعث خوش فرم شدن سینه ها و افزایش سایز اونا بشه. برای تزریق چربی به سینه، ابتدا به کمک دستگاه لیپوساکشن، از قسمتی از بدن، چربی رو استخراج و بعد اون رو به کمک ماده ای پاکسازی می کنن. در نهایت این چربی پاکسازی شده رو به سینه تزریق می کنن. اگه بیمار از لحاظ پزشکی مشکلی نداشته باشه و از شرایط لازم برای انجام این جراحی برخوردار باشه، نیتجه خوبی از تزریق ژل می گیره.
تزریق ژل با چربی تفاوت هایی داره، ژل برخلاف چربی، از بدن خود فرد گرفته نمی شه، اما ماده ای داره که با بافت بدن سازگاری داره و اگر به درستی انجام بشه، مشکل خاصی برای بیمار ایجاد نمی کنه.

جراحی ترمیمی سینه

پروتز سینه طوری ساخته می شه که برای مدت خیلی طولانی داخل سینه بیمار بمونه. اما به هر حال بیمار باید این احتمال رو بده که در آینده ممکنه به دلایلی مجبور بشه پروتز رو از سینه خارج کنه. ممکنه پروتز داخل سینه بیمار پاره بشه، یا عوارضی برای بیمار ایجاد کنه و بیمار از ظاهر سینه خودش بعد جراحی خوشش نیاد. در این صورت باید پروتز از داخل سینه خارج و با پروتز دیگه ای جایگزین و یا در ظاهر پروتز تغییراتی ایجاد بشه.

کوچک کردن سینه در خانم ها

وقتی اسم جراحی سینه میاد، معمولاً ذهن ها به سمت پروتز و لیفت سینه می ره، اما حالت عکس اون هم وجود داره. خانم هایی هستن که سینه هاشون خیلی بزرگ و سنگینه و باعث می شه که به گردنشون فشار بیاد و یا احساس درد در سینه بکنن. حتی ممکنه حس کنن دست ها و انگشت هاشون بی حس شده. کاری که این خانم ها می تونن برای درمان خودش انجام بدن اینه که با عمل جراحی سینه، چربی های اضافی سینه، بافت غده ای و پوست اضافه رو از سینه بردارن. با این کار هم از درد خلاص می شن و هم اینکه سایز سینه هاشون کوچیکتر میشه و در نهایت، بیمار صاحب سینه های خوش فرم و زیبایی می شه.

کوچک کردن سینه در آقایان

گاهی ممکنه سینه آقایون به شکل غیرطبیعی رشد کنه و بافت سینه بیش از حد حجیم بشه که در اصطلاح به اون ژنیکوماستی گفته می شه. این مشکل می تونه باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس اونها بشه. برای درمان این مشکل؛ باید بیمار جراحی ژنیکوماستی انجام بده.
در مواردی هم ممکنه آقایون کاهش وزن شدیدی داشته باشن و این باعث افتادگی پوست سینه بشه. برای از بین بردن این افتادگی، در حین جراحی ژنیکوماستی، پوست اضافه ناحیه سینه نیز برداشته می شود.

جراحی های همزمان سینه

عوامل مختلفی می تونه ظاهر سینه خانم ها رو تحت تأثیر قرار بده. گاهی ممکن است که چند عامل با هم، باعث بدشکل شدن سینه ها بشه. در چنین مواقعی، انجام یک جراحی زیبایی کارساز نیست و برای گرفتن نتیجه مطلوب، باید با در نظر گرفتن خواسته ها و انتظارات بیمار، از چند روش ترکیبی برای زیبایی سینه ها استفاده بشه. از جمله روش های ترکیبی رایجی که در جراحی سینه انجام می شه، عمل لیفت سینه و افزایش سایز سینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.