ساکشن سینه یا عمل کوچک کردن سینه با ساکشن

ساکشن سینه ،هر موقع حرف از جراحی زیبایی سینه می شه، ناخودآگاه ذهن به سمت جراحی های بزرگ کردن سینه مثل پروتز سینه و … میره. اما جالبه بدونید که عکس این قضیه هم ممکنه. یعنی خانم هایی هستن که سایز سینه هاشون بیش از حد بزرگه و این مشکل، نه تنها رو زیبایی سینه ها و اعتماد به نفس اونا تأثیر منفی داره، بلکه باعث میشه دردها و ناراحتی هایی تو قسمت شونه، گردن و کمر بروز پیدا کنه. از روش های زیبایی برای کوچک کردن سینه خانم ها، میشه به روش جراحی باز یا ساکشن سینه اشاره کرد. در ادامه می خوایم راجع به ساکشن سینه بیشتر صحبت کنیم.

ساکشن سینه

ساکشن سینه چیست؟

خانم هایی که سینه های بزرگی دارن، از لحاظ روحی و جسمی اذیت می شن. یعنی هم ممکنه بابت سایز سینه هاشون خجالت بکشن و هم اینکه تو قسمت هایی از بدن مثل گردن و کمر، درد داشته باشن. به همین خاطر انواع روش های زیبایی برای کاهش سایز سینه به کمک این خانم ها اومده. در روش های سنتی که برای کوچیک کردن سینه ها انجام می شد، زخم های نسبتاً بزرگی روی سینه ایجاد می شد، همچنین ممکن بود نوک سینه یا هاله دور اون از بین بره. اما امروزه روش های بهتری مثل ساکشن سینه وجود داره که بدون اینکه زخمی ایجاد کنه و یا خطر دیگه ای داشته باشه، باعث کوچیک شدن سینه ها و بهتر شدن شکل ظاهری اونا میشه.
سینه خانم ها از مخلوط بافت غده ای و چربی تشکیل شده. با اینکه میزان این چربی ها در افراد مختلف، متفاوته، اما در حالت کلی این چربی ها حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد بافت سینه رو تشکیل میدن. در خانم هایی که سینه های خیلی بزرگی دارن، چربی های اضافه رو با کمک دستگاه لیپوساکشن برمی دارن که به این کار ساکشن سینه گفته می شه.

روش انجام ساکشن سینه

برای عمل ساکشن سینه، فقط کافیه برش های کوچیک ۵ میلی متری روی پوست سینه ایجاد بشه تا کانولا از درون اونا عبور داده بشه. در مرحله بعدی، قسمتی از سینه رو که قراره ساکشن بشه با محلولی پر می کنن که باعث بی حس شدن اون قسمت می شه. بعد از بی حسی، داخل سینه یه پروب کوچیک می ذارن و بعد چربی ذوب شده به آرامی بیرون کشیده میشه. انجام این روش باعث می شه سینه به صورت یکنواخت کوچیک و صاف بشه.

طی عمل لیپوساکش، میشه تا حدود ۲ فنجان، سایز سینه ها رو کوچیک کرد. البته بستگی به این داره که سینه تا چه حد بزرگ باشه. بعد از لپوساکشن، معمولاً پوست سینه به طور قابل توجهی جمع می شه و حاله دور نوک سینه هم تا حدود ۶ سانت بالاتر می ره. چیزی که در این روش باید مد نظر داشته باشیم اینه که میزان منقبض شدن پوست سینه و اینکه نوک سینه تا چه حدی بالا میره، در افراد مختلف متفاوته و به میزان قابلت ارتجاعی پوست هر فرد بستگی داره.

مزایای ساکشن سینه

 

دوره نقاهت این روش خیلی کوتاهه و معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شه. بنابراین در اغلب موارد نیازی به بیهوشی عمومی نیست. از مزایای دیگه این عمل می شه به موارد زیر اشاره کرد:

  • تو این روش، جای زخم روی پوست سینه نمی مونه.
  • ساکشن سینه باعث میشه که نتیجه ماموگرافی سینه خیلی واضح باشه.
  • این روش در مقایسه با روش های سنتی هزینه کمتری داره
  • ساکشن سینه یه روش کاملاً غیرتهاجمی و بی خطره و مناسب افرادیه که از روش های تهاجمی ترس دارن.
  • طی این عمل از یک ماده ضد باکتری استفاده می شه که باعث می شه میزان عفونت احتمالی، به حداقل ممکن برسه.
  • با کوچیک شدن سینه ها، وزن اونا هم کم میشه و به صورت طبیعی بالاتر می رن. به این ترتیب افتادگی اونا هم برطرف می شه.
  •  چربی سینه ذوب میشه و به صورت یکنواخت و راحت خارج می شود. بنابراین این امکان هست که طی ساکشن، مقدار زیادی چربی را بدون نگرانی خارج کرد.
  •  عروق خونی آسیبی نمی بینن. بنابراین حین ساکشن، یا کلاً خونریزی رخ نمیده، یا اگر هم رخ بده، خیلی خفیفه. طوری که در روند بهبودی بعد عمل مشکلی ایجاد نمی کنه. میزان کبودی محل درمان هم خیلی ناچیزه.

 

گاهی ممکنه ساکشن سینه با عمل های دیگه ای مثل عمل کوچیک کردن هاله قهوه ای دور سینه به صورت همزمان انجام بشه. به این ترتیب، میزان زخم و عوارض جانبی کمتر می شه.

 

آیا بعد از ساکشن سینه میشه به کودک شیر داد؟

این سؤال معمولاً برای خانم هایی پیش میاد که قصد انجام ساکشن سینه دارن و می خوان در آینده بچه دار بشن. خوشبختانه عمل ساکشن، به بافت غده ای سینه آسیب نمی زنه و خانم ها می تونن بدون نگرانی این عمل رو انجام بدن.

کاندیدای مناسب ساکشن سینه

خانم هایی که سایز سینه اونا خیلی بزرگه و چربی زیادی داره و سنشون هم از ۲۰ گذشته، گزینه های مناسبی برای ساکشن سینه هستن. اما تشخیص اینکه یک فرد این عمل رو انجام بده یا نه، به تشخیص پزشک متخصص زیبایی بستگی داره.

آیا ساکشن سینه درد داره؟

ممکنه در حین ساکشن، فشار خفیفی روی ناحیه مورد نظر احساس بشه، اما چون بی حسی تزریق شده، بیمار هیچ گونه دردی رو حس نمی کنه. اما بعد عمل ممکنه به صورت خیلی خفیف درد داشته باشه که شبیه به درد عضلات بعد تمرین قفسه سینه است. البته برای کاهش این درد، مسکن هایی برای بیمار تجویز میشه که تا یکی دو روز می تونه از اونا استفاده کنه.

مراقبت های بعد از ساکشن سینه

بعد از تموم شدن ساکشن، برش های ایجاد شده رو پانسمان می کنند و از قسمت جلو یه سینه بند می بندن که باید در دوره نقاهت استفاده بشه تا میزان تورم رو به حداقل برسونه و تقارن سینه ها رو هم حفظ کنه. علاوه بر این می تونه به عنوان تکیه گاه و محافظ سینه ها هم عمل کنه.
پزشک برای بیمار مسکن تجویز می کنه تا احساس درد رو کم کنه. همچنین برای دوران نقاهت، دستورالعمل هایی رو به بیمار میده. بعد برای بیمار وقت ویزیت تعیین می شه. بیمار می تونه بعد از یکی دو هفته، به فعالیت های عادی خودش برگرده. بعد از ۴ الی ۶ هفته هم می تونه وزرش های سخت انجام بده. تمام زخم هایی هم که در حین عمل ایجاد شدن، بعد از ۶ الی ۱۲ ماه، به صورت کامل محو می شن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.