هزینه لیفت سینه

هزینه لیفت سینه ، بعضی از خانم ها با رسیدن به سنی ممکنه دچار افتادگی سینه بشن که دلیل اون می تونه کم کردن وزن، شیر دادن به بچه و یا بالا رفتن سن باشه. حالا به هر دلیلی که این اتفاق افتاده باشه، رو زیبایی سینه تأثیر منفی میذاره و خانما به شدت از این موضوع گله دارن. اما خب جای نگرانی نیست، به لطف انواع و اقسام روش های جراحی زیبایی سینه که به وجود اومده، این مشکل قابل رفع شدنه. روشی که برای برطرف کردن افتادگی سینه وجود داره، لیفت سینه است که با روش های مختلفی انجام میشه که در نهایت همه این کارها منجر به سینه هایی شیک و سربالا و خوش فرم میشه. اما مسئله مهمی که تو این جراحی ها خیلی مهمه بحث قیمت اونه که در ادامه می خوایم راجع به هزینه لیفت سینه و اینکه چه چیزایی باعث می شه که این هزینه کم و زیاد بشه صحبت کنیم.

هزینه لیفت سینه

هزینه لیفت سینه در سال ۱۴۰۱

به دلیل اینکه لیفت سینه یه عمل زیبایی حساب می شه، بنابراین بیمه هزینه های اون رو پوشش نمیده و همه این هزینه ها به عهده خود بیماره. البته که همه دوست دارن این هزینه رو به حداقل برسه، اما هزینه کمتر نباید طوری باشه که رو نتیجه جراحی تأثیر منفی بذاره. تو بحث هزینه عمل لیف سینه، عوامل مختلفی مطرحه که هر کدومشون می تونه باعث کم و زیاد شدن این هزینه بشه. در ادامه میخوایم در مورد هر کدوم از این عوامل توضیحاتی بدیم:

 • درجه افتادگی سینه ها

از عواملی که تو قیمت لیفت سینه تأثیر مستقیم داره، میزان افتادگی سینه هر فرده. هر چی عمق فاجعه بیشتر باشه، به همون نسبت هم زمان و انرژی بیشتری از جراح و تیم جراحی می گیره. بنابراین تعیین دقیق قیمت لیفت سینه زمانیه که پزشک معاینات لازم رو انجام بده و جواب آزمایش های مورد نظر رو هم ببینه.

 • انجام همزمان لیف سینه و پروتز سینه

ممکنه بیمار علاوه بر افتادگی سینه، مشکلات دیگه ای مثل کوچیک بودن بیش از حد سینه ها رو داشته باشه، که در اینصورت همزمان با بالا کشیدن سینه ها، عمل پروتز سینه رو هم انجام میده. بنابراین هزینه جراحی پروتز سینه هم به هزینه لیفت سینه اضافه می شه.

 • روش انجام لیفت سینه

عمل لیف سینه به روش های مختلفی انجام میشه از جمله:

 1. لیفت سینه با نخ
 2. لیفت سینه با جراحی یا ماستوپکسی
 3. لیفت سینه با CACI
 4. لیفت سینه با طب سوزنی

هر کدوم از این روشا مزایا و معایب خودشون رو دارن و معمولاً با توجه به شرایط بیمار، جراح تصمیم می گیره که کدوم روش رو روی بیمار پیاده کنه. هر روش لوازم و تجیهزات مختلفی می خواد و زمان انجام دادن هر روش و میزان سختی اونا هم متفاوته. بنابراین طبیعیه که هزینه اونها هم تفاوت داشته باشه.

 • موقعیت جغرافیایی

با توجه به اینکه بیمار لیفت سینه رو تو چه شهری انجام میده و اینکه پزشکای هر کدوم از این شهرها از چه تجهیزاتی برای این عمل استفاده می کنه، رو قیمت ها تأثیر میذاره. طبیعتاً قیمت لیفت سینه تو یه شهر کوچیک با قیمت لیفت تو شهری مثل تهران متفاوته. حتی در خود تهران هم با توجه به اینکه مرکز درمانی مورد نظر در کجای تهران قرار داره، قیمت ها فرق داره؛ چون که هزینه اجاره مطب و موارد دیگه تو مناطق مختلف تهران یکی نیست.

 • محل انجام جراحی

جراحی لیفت سینه در مراکزی مثل بیمارستان، درمانگاه و یا کلینیک انجام می شه. واضحه که اگه این عمل تو بیمارستان و درمانگاه انجام بشه، نسبت به کلینیک های خصوصی هزینه کمتری نیاز داره.

 • میزان مهارت جراح

این مورد اصلی ترین و مهم ترین عامل تأثیرگذار در هزینه جراحیه. لیفت سینه یه عمل خیلی حساسه و باید طوری انجام بشه که هم منجر به زیبایی سینه ها بشه و هم اینکه بافت و اعصاب سینه آسیب نبینه. پزشکی می تونه این روش رو به بهترین نحو انجام بده که تجربه زیادی تو این زمینه داشته و از تخصص بالایی هم برخوردار باشه.

 یکی از دغدغه های مهم خانمایی که می خوان لیفت سینه انجام بدن، همین انتخاب بهترین جراح لیفت سینه است. هر خانمی دوست داره بهترین نتیجه رو از عمل بگیره و می خواد که بهترین جراح رو تو این زمینه پیدا کنه. به عبارتی، بعد اینکه فرد تصمیم می گیره که عمل لیفت سینه رو انجام بده، مهم ترین کاری که در مرحله بعد باید روش تمرکز کنه، همین انتخاب بهترین پزشک لیفت سینه است. حالا سوالی که مطرح می شه اینه که چطور می شه بهترین پزشک رو پیدا کرد؟

ممکنه یکی از نزدیکان یا دوستان شما این عمل رو انجام داده و از نتیجه لیفت راضیه که شما می تونید آدرس اون دکتر رو ازش بگیرید و یا اینکه ببیند چه تعداد از بیماران پزشک مد نظر، از نتیجه عمل رضایت دارن.

در کل عاملی که رو موفقیت آمیز بودن عمل لیفت سینه بیشترین تأثیر رو داره، همین انتخاب پزشک خوبه که بتونه سینه های زیبایی رو تحویل بیمار بده و هم اینکه کمترین عوارض ممکن رو برای بیمار داشته باشه.

 • هزینه اتاق عمل

امکانات و تجهیزات موجود در اتاق عمل بر هزینه جراحی تأثیر مستقیم داره. بیمارستان ها و مراکز درمانی که از تجهیزات بیشتر و در عین حال به روزتری استفاده می کنن، هزینه بیشتری خواهند داشت. علاوه بر این هزینه افرای مثل تکنسین اتاق عمل، متخصص بی هوشی، پرستار، دستیار و … هم رو هزینه های لیفت سینه تأثیر میذاره.

 • هزینه آزمایش های مربوطه

جراح قبل از تصمیم گیری برای انجام لیفت سینه، آزمایش هایی رو برای بیمار تجویز می کنه و با توجه اونا و سنجیدن شرایط بدنی بیمار، اقدام به جراحی می کنه. بیمار موظفه که تک تک آزمایش های تجویز شده رو انجام بده. هزینه آزمایش های مختلف هم متفاوته.

 • مواد مصرفی

انجام هر نوع جراحی و از جمله لیفت سینه نیاز وسایل مثل نخ بخیه، لباس یک بار مصرف و موارد این چنینی داره که همه اینا بر نرخ عمل تأثی میذارن.

درسته که کسی بدش نمیاد لیفت سینه رو با هزینه کمتری انجام بده، اما هرگز نباید اجازه بدید که بحث هزینه رو کیفیت عمل شما تأثیر منفی بذاره. به هیچ وجه هزینه عمل لیفت سینه رو تو اولویت نذارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.