ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم شامل هزینه ها با جدیدترین متد

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک جراحی هستش برای کسانی که شکمی افتاده دارن و حتی کسانی که زایمان انجام دادن چون اغلب کسانی که زایمان انجام میدن عضلات شکم اونها نیاز به تقویت و ترمیم داره.ابدومینوپلاستی روش های مختلفی داره که توی این مقاله کامل به شما توضیح خواهم داد.

 

جراحی ابدومینوپلاستی چیست ؟

جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی و هم درمان محسوب میشه و برای کسانی هستش  که به هر علتی افتادگی در ناحیه شکم دارن.

اغلب خانم هایی که سابقه بارداری و یا کاهش وزن شدید داشتن به دنبال بازگشت فرم بدنی خودشون به حالت ایده آل قبل هستن که اغلب با تصور اینکه صرفا با پیکرتراشی یا همون لیپوساکشن با دستگاه به حال قبلی خودشون باز میگردن دنبال روش های مختلف ساکشن چربی میرن که بعد متوجه میشن به دلیل اینکه در زایمان با سزارین اغلب عضلات به خاطر تحت فشار قرار گرفتن بخاطر بارداری دچار ضعف میشن و اگر فقط لیپوساکشن هم انجام بدن به علت اینکه عضلات ضعیف هستن شکم حالت افتادگی داره و اصلا فرم جالبی پیدا نمیکنه.

افرادی هم هستن که bmi  بالایی دارن و بخاطر جراحی هایی مثل اسلیو یا بای پس معده و یا کاهش وزن های شدید پوست شکمی افتاده پیدا میکنن که این افراد هم نیاز به عمل ابدومینوپلاستی پیدا میکنن برای اینکه پوست اضافی شکم و گاها پشت برداشته بشه.

ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک ؟

در واقع این بستگی به مواردی که بهتون گفتم بستگی داره یعنی اگر شما سابقه زایمان یا کاهش وزن شدید نداشته باشید در پیکرتراشی صرفا با لیپوماتیک نتیجه خوبی میگیرید ولی اگر افتادگی داشته باشید بهتره برای گرفتن نتیجه ایده آل همراه جراحی عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک هم انجام بدین.

یه موضوعی که هست اکثر خانم هایی که مجرد هستن و دوست ندارن که خط بخیه روی شکمشون باشه بهتره که اول از همه ساکشن چربی رو انجام بدن و شش ماه بعد اگر افتادگی پوست شکمشون طوری بود که براشون آزار دهنده بود ابدومینوپلاستی رو انجام بدن.

این موضوعم صرفا بخاطر این هستش که ممکنه بعضی افراد باشن که از نظر آناتومی و ژنتیک بدنشون به گونه ای باشه که بعد از یه دوره زمانی پوستشون جمع بشه.

انواع روش های ابدومینوپلاستی

به طور کلی سه نوع ابدومینوپلاستی داریم که به طور تفصیلی توضیح میدم :

۱٫مینی ابدومینوپلاستی یا جزیی

در این روش اغلب برای کسانی هستش که سابقه زایمان نداشتن و صرفا یک قسمت کوچیکی از شکمشون دچار افتادگی هستش و دیگه نیاز به ترمیم عضله شکم ندارن و با یک برش کوچک قسمت پایین شکم ،پوست شکم کشیده شده و قسمت اضافی برداشته میشه.در ضمن این روش برای کسانی که تصمیم به بارداری مجدد دارن و عضله خیلی ضعیفی ندارن انجام میشه.

۲٫ابدومینوپلاستی کلاسیک

در این روش برای کسانی که زایمان داشتن و پوست شکم افتاده دارن علاوه بر اینکه پوست اضافی شکم باید برداشته بشه باید عضلات شکم به طور کامل دوخته بشه و عضلات تقویت بشه که افتادگی شکم برطرف بشه.

۳٫سوپر ابدومینوپلاستی

در این روش ابدومینوپلاستی به گونه ای هستش که اغلب برای کسانی هستش که پوستی به شدت افتاده دارن یا اغلب برای کسانیه که کاهش وزن شدید دارن و پوست نیاز داره که هم به صورت افقی و هم عمودی کشیده بشه که برخلاف حالت عادی که یک برش افقی داره در این روش باید یک برش تی شکل زده بشه که پوست از دو ناحیه کشیده بشه.

 

عوارض ابدومینوپلاستی

هر جراحی عوارض خاص خودش رو داره که باید واقعا جدی گرفته بشه.چرا که گاها این عوارض خیلی شدید میتونه باشه و باعث اسیب های جبران ناپذیری بشه و یا منجر به ایجاد درد زیاد در بدن افراد بشه که با صرف زمان طولانی رو به بهبودی میره.

این عوارض ممکنه برای هرکسی پیش بیاد ولی دقت کنید که اولویت اول برای هر جراحی مثل همیشه انتخاب یک جراح خوب هستش ولی با همه این تفاسیر بازم ممکن هستش که به خاطر رعایت نکردن بعضی موارد مهمی مثل نکشیدن سیگار و قلیان بعد از جراحی حداقل به مدت ۲ ماه و اینکه حتما دقت کنید که تا دو هفته بعد از عمل به صورت خمیده راه برید و اصلا به بخیه های خودتون فشار وارد نکنید تا به طور کامل خوب بشه.

برای اینکه اطلاعات بهتر و بیشتری در این خصوص ببینید به مقاله عوارض ابدومینوپلاستی مراجعه کنید.

ابدومینوپلاستی یا ورزش ؟

اغلب پیج های اینستاگرامی که دیدم هی دائم در حال شعار دادن هستن که ورزش بکنید و سمت جراحی نرید و خب این چیزی که نوشتن در ظاهر عقلانی و درست هستش ولی در باطن قضیه چیز دیگه ای هستش که با یه مثال بهتون توضیح میدم.

فرض کنید یه شخصی به عنوان مثال بخواد وزن زیادی کم کنه با ورزش و رژیم و از قضا هم ،جنس پوستش شل باشه ، بعد این افتادگی پوست شکم دقیقا با چی میشه رفع بشه؟

خب اساتید عزیز ورزش که شعار میدین سمت جراحی نرید و خطرناکه دقیقا واسه همین افراد این جراحی روش درمانی و زیبایی محسوب میشه و هیچ راهی جز جراحی برای این افراد نیست و خواهشی که دارم این هستش که توی چیزی که تخصص ندارین اظهار نظر نکنید و اطلاعات نادرست به دیگران ندین لطفا!

مورد دیگه برای خانم هایی که زایمان داشتن و عضلاتشون کامل تحلیل رفته هم بازم ورزش به تنهایی باید توصیه بشه؟

خب قطعا هیچ کس منکر فواید ورزش نمیشه و همیشه به همه توصیه میشه که اولویت اول باید ورزش و لایف استایل صحیح باشه که دچار اضافه وزن نشید و بدن نیاز به جراحی پیدا نکنه ولی واقعا بعضی از افراد به مشکلات هورمونی ناخواسته بر میخورن و یا زایمان چیزی هستش که بعضی عوارضش اجتناب ناپذیره که باید این موارد رو در نظر گرفت.

یک مورد دیگه اینه که حتما بعد از هر جراحی پیکرتراشی شما بایدورزش رو در کنار تغذیه صحیح رعایت کنید که بدن به حالت قبلی برنگرده و معمولا کسانی که تواما این کارها رو باهم انجام میدن بهترین نتیجه و ایده آل ترین نتیجه رو میگیرن.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی

قطعا ابدومینوپلاستی هم مثل خیلی جراحی های دیگه معایب و مزایای خاص خودش رو داره.

مزایا :

 •  به طور کلی از مزایای این جراحی اینه که از شر پوست اضافی خلاص میشید و واقعا بعضی از بیمارا هستن که با انجام جراحی از نظر روحی وارد یه زندگی تازه میشن و انگار تازه متولد شدن.
 • خانم هایی که اغلب بعد زایمان اینکار رو انجام میدن از افتادگی شکم مینالن و اغلب ممکنه دچار عدم کنترل در ادرار بشن که با این عمل قابل رفع هستش.
 • بهبود فتق شکم با این عمل قابل رفع هستش که با متدهای مختلف تقویت عضلات شکمی میشه از ایجاد فتق دوباره پیشگیری کرد.

 

معایب :

 • قطعا این جراحی هم ممکنه معایبی داشته باشه که به عنوان مثال برای خانم هایی که میخوان بارداری مجدد داشته باشن برای اینکه دچار مشکل نشن بهتره به پزشک قبل جراحی این موضوع رو در میان بزارن که به اندازه زیاد دیواره شکمی و عضلات دوخته نشه و این مورد لحاظ بشه.
 • مورد دیگه اینه که احتمال سیاه شدن یا نکروز پوست بعد از جراحی مخصوصا ۲۰ روز اول جراحی وجود داره که بعضی موارد که نیاز هستش بدونید که این مورد پیشگیری بشه رو بهتون میگم

آمادگی های پیش از عمل ابدو

 • قبل از عمل معمولا ۳ ماه مصرف کورتون رو باید قطع کنید.
 • در صورت بالا بودن  bmi  باید کاهش وزن داشته باشید.
 • مصرف سیگار قلیان یا مشروبات الکلی باید ۲ ماه قبل قطع بشه.
 • ۸ ساعت قبل عمل ناشتا باید باشید و چیزی نخورید حتی آب
 • مصرف بعضی قرض های هورمونی باید قطع بشه که در صورت مصرف باید حتما به پزشکتون بگید.
 • اگر دیابت دارین به پزشک خودتون بگید چون زخم های دیابتی ممکنه دیر خوب بشه و دردسر بشه.

 

رعایت های بعد از عمل

 • تا ۲ هفته باید خمیده راه برید و به گونه ای باشه که به شکم فشار وارد نشه که بخیه ها باز بشه.
 • حداقل تا ۲ ماه نباید تحت هیچ شرایطی سیگار و قلیان و … استفاده کنید.
 • پیاده روی بعد از عمل باید داشته باشید که بدن دچار آمبولی نشه.
 • شستشوی مداوم بخیه ها طبق دستور العمل پزشک باید انجام بشه.
 • در صورتی داشتن درن و چکاپ بعد ۳ روز به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر بخیه جذبی نباشه طبق دستور پزشک باید سر تایم مشخص مراجعه کنید.

 

آیا ابدومینوپلاستی به همراه لیپوماتیک یا پیکرتراشی باید حتما انجام بشه؟

خب این سوال خیلی کلی هستش و باید یه مقدار بیشتر در این خصوص توضیح داده بشه که این به خیلی موارد بستگی داره.از جمله این موارد این هستش که اگر زایمان داشته باشید و به صورت سه زارین بوده باشه به علت تحلیل عضلات شکم بهتر هستش که حتما این عضلات دوخته بشه و تقویت بشه که اگر پربی با لیپوماتیک یا هر دستگاه دیگه ای برداشته شد،شکم افتاده ای پیدا نکنید.

ولی اگر زایمان به صورت طبیعی بوده باشه یا به طور کل اگر پوست افتاده شما زیاد نباشه بهتره اول لیپوساکشن چربی رو انجام بدین و اگر بعد از دوره سه تا شش ماهه پوست شکم طوری بود که افتادگیش زیاد بود و با این موضوع مشکل داشتید با مینی ابدومینوپلاستی یا ابدوی کامل این پوست اضافی شما برداشته بشه.

دیگه از این واضح تر و بهتر نمیشد راهنمایی کرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.